Musiał Group > Baza wiedzy > Ile wynosi wynagrodzenie pośrednika za sprzedaż?
Ile wynosi wynagrodzenie pośrednika za sprzedaż?

Wynagrodzenie pośrednika potocznie zwane prowizją za usługę pośrednictwa zależy od wielu czynników. Zwróć dużą uwagę na osobę samego pośrednika i reprezentowanej przez niego agencji. Czy znaleźliście wspólny język i jak zapowiada się dalsza współpraca. Warto również sprawdzić jego referencje, które otrzymał od klientów kupujących, a także jego widoczność w mediach społecznościowych. Nie bez znaczenia jest też jego doświadczenie oraz dogłębna znajomość lokalizacji jaka jest w jego obszarze działań.

Musiał Group

Zespół Musiał Group
15 maja, 2023

Wielu klientów zarzuca agentom nieruchomości, że ich wynagrodzenie jest zbyt wysokie. Wynagrodzenie to  zawiera wszystkie koszty, jakie pośrednik i agencja muszą ponieść, aby zapewnić Twojej ofercie odpowiednie przygotowanie i promocję. W prowizji zawarte jest m.in.: stworzenie planu marketingowego, przygotowanie nieruchomości do sprzedaży w postaci profesjonalnej sesji fotograficznej, stworzenia rzutów, multimediów, analiza rynku, prawidłowa wycena i doradztwo, prowadzenie kampanii marketingowej na portalach i social mediach, koszty reklamowe, kwalifikacja klientów, prezentacje, prowadzenie negocjacji, nadzór nad finalizacją umowy, zabezpieczenie dokumentacji i kwestii prawnych. etc.

Przeciętna prowizja wynosi 3% powiększona o podatek VAT 23%, co łącznie brutto wynosi 3,69% naliczane od ceny transakcyjnej sprzedaży nieruchomości. Zmienia się ona jednak w zależności od wyzwania, które klient stawia przed pośrednikiem. Może ona być zarówno mniejsza, jak i wyższa. Ostatecznie wszystko pozostaje również kwestią indywidualnych negocjacji.

Podsumowanie

Wynagrodzenie pośrednika określone w umowie pośrednictwa uzależnione jest od wspólnego sukcesu, gdyż Nasza umowa jest umową rezultatu, a nie tylko starannego działania co powoduje, że wszelkie wymienione koszty do momentu dokonania transakcji ponosi agencja.

Porozmawiaj z naszym Agentem
Karolina Niciarz odpowie na pytania dot. nieruchomości oraz załatwi formalności

Baza wiedzy

Sprzedaż - kontakt
Masz nieruchomość
i chcesz ją sprzedać?
Zgłoś się do nas, wszystkim się zajmiemy.
Zakup - kontakt
Chcesz kupić nieruchomość?
Zgłoś się do nas, pomożemy Ci w wyborze.
Gotowy na współpracę? Wyślij zapytanie
Masz pytania?

Zadzwoń
503 555 503

Chcesz się z nami spotkać?

Adres biura
Al. Józefa Piłsudskiego 74,
Dąbrowa Górnicza