Musiał Group > Baza wiedzy > Jak przygotować się na spotkanie w sprawie kupna mieszkania z rynku pierwotnego?
Jak przygotować się na spotkanie w sprawie kupna mieszkania z rynku pierwotnego?

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdej osoby. Spotkanie w biurze może być kluczowym etapem w procesie poszukiwania wymarzonego lokum. Jak się do niego przygotować i co warto wiedzieć przed takim spotkaniem? Oto kilka porad.

Musiał Group

Zespół Musiał Group
15 maja, 2023

Przygotuj listę pytań Przed spotkaniem z deweloperem warto przygotować listę pytań dotyczących mieszkania oraz samego procesu zakupu. Możesz zadać pytania dotyczące dostępności mieszkań, ich rozmiaru, standardu wykończenia, ceny, terminów przekazania, a także zapytać o dodatkowe udogodnienia czy możliwości personalizacji mieszkania. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie pominiesz żadnych ważnych informacji.

Umawiając spotkanie poproś sprzedawcę o przesłanie na maila podstawowych dokumentów dotyczących inwestycji deweloperskiej. Przede wszystkim mowa tu o prospekcie informacyjnym, harmonogramie płatności oraz standardzie wykończenia inwestycji. Zapoznanie się z tymi dokumentami przed spotkaniem pomoże Ci uzupełnić listę pytań.

Przemyśl swoje potrzeby i wymagania W tym momencie może Ci się wydać to śmieszne, ale często klienci którzy przychodzą na spotkania dotyczące zakupu nieruchomości, nie wiedzą do końca czego chcą. Warto wcześniej zastanowić się, jaki metraż mieszkania i liczba pokoi będą dla nas satysfakcjonujący. Czy bierzemy pod mieszkania na ostatnim piętrze budynku?

Oszacuj swój budżet na zakup mieszkania Czy wiesz, jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na zakup mieszkania? Chcesz zapłacić gotówką, czy posiłkować się kredytem hipotecznym? Czy aby na pewno dostaniesz kredyt? Większość deweloperów i biur sprzedaży współpracuje z doradcami kredytowymi.

Poproś, aby podczas Twojej wizyty był on dostępny w biurze. Dzięki temu, przy wyborze mieszkania, od ręki sprawdzi ile wynosić będzie rata kredytu za Twoje wymarzone mieszkanie. Usługi doradcy kredytowego zazwyczaj są bezpłatne. Możesz również poprosić wcześniej o kontakt do doradcy i dowiedzieć się, jakich informacji będzie potrzebował, aby policzyć Twoją zdolność kredytową. 

Podsumowanie

Gdy skupisz się na powyższych punktach, przyjdziesz na spotkanie z deweloperem przygotowany. Pomoże Ci to przede wszystkim zaoszczędzić czas (bez przygotowania potrzebowałbyś kilku spotkań, aby dowiedzieć się wszystkiego i upewnić się w decyzji). Będąc przygotowanym, w oczach dewelopera lub biura sprzedaży wypadniesz na konkretnego i świadomego klienta, co na pewno pomoże Ci w późniejszych ustaleniach i negocjacjach

Porozmawiaj z naszym Agentem
Krzysztof Rożko odpowie na pytania dot. nieruchomości oraz załatwi formalności

Baza wiedzy

Sprzedaż - kontakt
Masz nieruchomość
i chcesz ją sprzedać?
Zgłoś się do nas, wszystkim się zajmiemy.
Zakup - kontakt
Chcesz kupić nieruchomość?
Zgłoś się do nas, pomożemy Ci w wyborze.
Gotowy na współpracę? Wyślij zapytanie
Masz pytania?

Zadzwoń
503 555 503

Chcesz się z nami spotkać?

Adres biura
Al. Józefa Piłsudskiego 74,
Dąbrowa Górnicza